Jak produkty ProAgri mogą pomóc w ochronie Twoich upraw

ochrona upraw

Jesienne wyzwania rolników? Po zakończeniu zbiorów, przyjdziesz czas na planowanie kolejnego sezonu, a wraz z nim… problemy związane z chwastami, szkodnikami i chorobami.

Efektywność upraw zależy między innymi od tego, w jaki sposób zarządzasz ryzykiem związanym z chwastami, szkodnikami i chorobami, które stanowią zagrożenie dla Twoich upraw. ProAgri to firma specjalizująca się w dostarczaniu Ci nowoczesnych rozwiązań z zakresu ochrony roślin, przeznaczonych do działań w trybie profilaktycznym i interwencyjnym.

Poznaj produkty ProAgri i dowiedz się, jak mogą wesprzeć ochronę Twoich upraw.

ProAgri – producent środków ochrony roślin 

Firma ProAgri to renomowany producent środków ochrony roślin, z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Wychodząc naprzeciw potrzebom rolników, oferuje najwyższej jakości preparaty, które skutecznie pomagają w zwalczaniu chwastów, szkodników i chorób, dbając o plony Twoich upraw.

Każdy produkt jest tworzony w oparciu o najwyższej jakości składniki oraz wielokrotnie sprawdzane receptury. Dzięki temu masz pewność, że wybrane przez Ciebie środki ochrony roślin działają w pożądany przez Ciebie sposób, przede wszystkim celowo i selektywnie.

Środki do zwalczania chwastów w uprawach 

Oferta ProAgri obejmuje różne rodzaje herbicydów selektywnych, które skutecznie eliminują chwasty, utrzymując jednocześnie Twoje uprawy w doskonałym stanie.

W tej kategorii znajdziesz przede wszystkim herbicydy selektywne i układowe, dostępne w postaci granulatu lub koncentratu (do przygotowania roztworu w połączeniu z wodą), przeznaczone do stosowania nalistnego. To między innymi:

  • Nuke 250 EC – przeznaczony do zwalczania chwastów w pszenicy ozimej. Maksymalną skuteczność osiąga w oddziaływaniu na młode chwasty, np. przytulii czepnej, gwiazdnicy pospolitej, rdest powojowy, wyka ptasia. W ciągu kilku godzin po aplikacji następuje zahamowuje wzrostu i rozwoju chwastów.
  • Coalicion 750 WG – przeznaczony do zwalczania chwastów w zbożach ozimych, m.in. maku polnego, tasznika pospolitego, gwiazdnicy pospolitej, jasnoty purpurowej, maruna bezwonnego, jasnoty różowej, niezapominajki polnej i fiołka polnego. Prawidłowa aplikacja preparatu zapewnia efekt chwastobójczy w ciągu 14 dni.
  • SunLight 50 SC – przeznaczony do zwalczania m.in. gwiazdnicy pospolitej, maruny nadmorskiej, maku polnego i przytuliny czepnej. Zahamowanie wzrostu i rozwoju chwastów następuje w ciągu 7-10 dni po aplikacji, a efekt chwastobójczy jest osiągany po 6-8 tygodniach.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz uprawy zbożowe, strączkowe czy trawiaste, odpowiednio dobrane i stosowane środki do zwalczania chwastów pomogą Ci utrzymać kontrolę nad stanem Twoich pól.

Środki ochrony roślin do zwalczania szkodników 

Szkodniki mogą poważnie zagrozić plonom Twoich upraw. W ofercie ProAgri znajdziesz insektycyd TopGun 050 CS, który jest efektywnym środkiem do zwalczania szkodników gryzących i ssących na Twoich roślinach. Może być stosowany między innymi w uprawach ziemniaków, zbóż ozimych, kukurydzy, buraka cukrowego i kapusty głowiastej. Preparat ma postać zawiesiny kapsuł do rozcieńczenia z wodą. Działa kontaktowo i żołądkowo, a na rośliny wyłącznie powierzchniowo.

Dzięki aplikacji insektycydu we właściwym czasie i odpowiednim stężeniu oraz zastosowaniu odpowiedniej liczby zabiegów – możesz skutecznie ochronić swoje uprawy przed negatywnym wpływem owadów, dbając równocześnie o jak najwyższą jakość i ilość plonów.

Środki do zwalczania chorób

Zagrożeniem dla Twoich upraw są również choroby, z którymi poradzić sobie stosując fungicydy.

Pamiętaj, że z roślinami i chorobami jest jak… z ludźmi i chorobami – lepiej zapobiegać niż leczyć. Fungicyd Strobe 250 SC wykazuje działanie zarówno zapobiegawcze, jak i interwencyjne. Właściwe stosowanie preparatów, zgodnie z wytycznymi producenta i wskazówkami dotyczącymi m.in. okresu aplikacji i liczby zabiegów, pozwolą Ci zapewnić optymalne warunki rozwoju dla Twoich roślin oraz zredukować ryzyko strat w plonach.

Wraz z nadchodzącym sezonem jesienno-zimowym, warto zaopatrzyć się w odpowiednie środki ochrony roślin. Produkty ProAgri stanowią niezawodne wsparcie dla Twoich upraw, pomagając utrzymać je w doskonałej kondycji i zapewnić satysfakcjonujące plony.

Artykuł sponsorowany

Zespół Agro-Wiedza

Learn More →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *